kompresor-system.pl
|
Witamy Sprężone powietrze to drugie źródło energii w zakładach przemysłowych, po energii elektrycznej. Nie pozwól, abyś miał go za mało - zdaj się na nas. |
Osuszacze ziębnicze Dlaczego osuszanie? Wilgoć, która jest jednym ze składników powietrza atmosferycznego, znajduje się również w instalacji sprężonego powietrza w postaci kondensatu lub pary. Nawet, gdy istnieje możliwość odseparowania i odprowadzenia kondensatu, wilgoć w postaci pary wędruje wraz ze sprężonym powietrzem. Podczas dalszego ochładzania ta część wilgoci obecna w sprężonym powietrzu skrapla się, powodując szkody w instalacji, w urządzeniu korzystającym ze sprężonego powietrza oraz ma niekorzystny wpływ na jakość produktu końcowego. Sprężarka o wydajności 10 Nm3/min zasysa powietrze o temperaturze 20 oC i 70% wilgotności względnej, wytwarzając sprężone powietrze o ciśnieniu 8 barów i schładzając je do temperatury 30 oC, wytwarza 5,1 l/h kondensatu.
Niższe koszty utrzymania sieci sprężonego powietrza, która nie wymaga odpowiednich nachyleń, rozdzielaczy oraz spustów kondensatu, a jedynie bezpośredniego podłączenia urządzeń.
Niższe koszty eksploatacji. Oszczędność energii ze względu na mniejsze spadki ciśnienia w sieci.
- w przypadku instalacji, gdyż nie ma już potrzeby odprowadzania kondensatu z sieciowych separatorów oraz kontrolowania drożności spustów kondensatu które często rozmieszczone są na dużych powierzchniach. Lepsza jakość produktu końcowego zarówno przy korzystaniu ze sprężonego powietrza w bezpośrednim kontakcie z produktem, jak i w serwomechanizmach. Dłuższa żywotność urządzeń pneumatycznych, gdyż używanie suchego powietrza zapewnia niezawodne działanie na długim okresie eksploatacji. Większa produktywność dzięki zmniejszeniu ryzyka przestojów spowodowanych awariami maszyn.
|
|
|